Wymiana polsko - belgijska

 

 

Zdjęcia z wyjazdu naszych uczniów do Belgii - wrzesień 2019

Zdjęcia z wizyty uczniów z Belgii - maj 2018

Zdjęcia z wyjazdu naszych uczniów do Belgii - wrzesień 2017

Nasza szkoła od wielu lat należy do Krakowskiego Stowarzyszenia Szkół "MAKABRA". Jednym z zadań stowarzyszenia jest organizacja wymiany młodzieży gimnazjalnej pomiędzy szkołami z Polski i Belgii. Naszą partnerską szkołą, z którą współpracujemy od wielu lat jest  szkoła  Middenschool Kindsheid Jesu z Hasselt

      Wymiana młodzieży odbywa się dwuetapowo. Najpierw na wiosnę, najczęśćiej w maju uczniowie z Belgii przyjeżdżają do Krakowa. Nasi uczniowie wyjeżdżają z rewizytą do Belgii jesienią tego samego roku.

      
   

 Co robimy w Krakowie?

        Nasi koledzy i koleżanki z Belgii odwiedzając Kraków przebywają w rodzinach uczniów naszego Gimnazjum. Razem udajemy się na zwiedzanie miasta i jego okolic. Uczestniczymy w zajęciach integracyjnych oraz artystycznych organizowanych na terenie szkoły. Uczniowie z Belgii biorą udział w dwóch zorganizowanych wycieczkach do Wieliczki oraz Oświęcimia. Popołudnia i wieczory spędzają ze swoimi gospodarzami - to wspaniały czas na budowanie wzajemnych relacji, a często również zawiązywanie przyjaźni.

Co robimy w Belgii?

         Podczas jesiennej rewizyty  przebywamy w rodzinach naszych belgijskich kolegów i koleżanek, których gościliśmy w Krakowie.  Poznajemy miasto Hasselt podczas wycieczki, w trakcie której  wykonujemy w grupach  pewne zadania. W szkole w Hasselt uczestniczymy w zajęciach artystycznych oraz różnego rodzaju grach i zabawach. Bierzemy udział w dwóch zorganizowanych wycieczkach -  do stolicy Belgii Brukseli oraz w urokliwe góry Ardeny. W Brukseli zwiedzamy zazwyczaj Atomium, Parlament Europejski, Katedrę, Park i  Pałac Królewski oraz  Stare Miasto. W Ardenach zwiedzamy Safari Park, gdzie przemieszczamy się w otwartych pojazdach pomiędzy wolno biegającymi zwierzętami. Podczas tej wycieczki poznajemy również piękną jaskinię Han i przepływającą przez nią podziemną rzeką. Popołudnia spędzamy w rodzinach naszych belgijskich partnerów. Tradycją stało się już, że jedno popołudnie spędzamy w kręgielni. To czas przeznaczony  na integrację uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Ostatniego wieczoru pobytu w Hasselt odbywa się międzynarodowa dyskoteka.

     


Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?


- poznajemy Belgię jej stolicę Brukselę,  góry Ardeny, miasto Hasselt
- poznajemy sposób życia rodzin belgijskich
- uczymy się budować relacje z rówieśnikami, przełamywać stereotypy
- uczymy się tolerancji i  współpracy
- uczymy się samodzielności w podejmowaniu decyzji oraz  odpowiedzialności za drugą osobę
- stosujemy język angielski w sytuacjach życia codziennego
- zyskujemy motywację do nauki języków obcych
- stajemy się świadomymi Europejczykami

Zdjęcia z wyjazdu naszych uczniów do Belgii - wrzesień 2017

Zdjęcia z wizyty uczniów z Belgii - maj 2018

Realizacja projektu: edukator.krakow.pl

Projekt i realizacja:

powered by: vertooCMS

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM