Widowisko Dumy i Radości

Ten rok obfituje w wydarzenia upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Niedawno spotykaliśmy się podczas festynu „Kurdwanów dla Niepodległej”, przed nami zaś Święto Szkoły i Sztafetowy Bieg Niepodległości. W tych rocznicowych obchodach nie zabrakło też naszej obecności na organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty Widowisku Dumy i Radości. Wzięła w nim udział 70-osobowa grupa uczniów klas 5a, 5d oraz 8a. W piątek 19 października stawiliśmy się na zaproszenie Pani Kurator Oświaty na Wzgórzu Wawelskim, gdzie z rzeszą uczniów reprezentujących małopolskie szkoły wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Następnie w barwnym korowodzie przeszliśmy ulicami Krakowa do Parku Jordana. W imieniu wychowawców klas pragnę serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, którzy uczestnicząc w wyjściu wsparli nas w opiece  nad dziećmi.