Lekcje w klasie pierwszej

Nauka w edukacji wczesnoszkolnej jest kształceniem zintegrowanym. Praca dzieci oscyluje wokół danego tematu łącząc działania z zakresu różnych edukacji. Nie stosujemy się do 45 minutowych jednostek lekcyjnych, czas zajęć i przerwy reguluje aktywność dzieci. Zdobywanie wiedzy łączymy z zabawą, bo tak jest przyjemniej i efekty są lepsze ☺. Na zdjęciach zobaczyć można migawki z zajęć matematycznych, polonistycznych i plastycznych. Jak widać uczniowie nie są „uwięzieni” w ławkach, często pracują na dywanie, aktywnie wykorzystując różnego rodzaje pomoce. Jest też czas na przekąskę i odpoczynek na ulubionych pufach relaksacyjnych - relacjonuje Pani Bożena Płaszewska (wychowawca klasy 1b w SP 149). 

Dzieciaki z 1b bardzo chętnie biorą udział we wszystkich rodzajach zajęć. Wykazują zdolności matematyczne - i bardzo dobrze, bo w klasie realizowana jest innowacja matematyczna, której celem jest rozwijanie uzdolnień matematycznych dzieci. Uwielbiają wykonywać prace plastyczne, więc staramy się wykorzystywać do nich różnorodne materiały i techniki. Nadal fascynuje je pracownia informatyczna, w której każdy pracuje przy swoim komputerze .

Motywacją do nauki jest ocena pracy, która na tym etapie ma za zadanie pochwalić! Przecież każdy z tych małych uczniów baaardzo chce się uczyć! Stosujemy, więc  metodę zielonego długopisu - zamiast zaznaczać na czerwono to co nieudane, bierzemy w zielone kółeczko to, co najbardziej zbliżone do ideału. Do tego dochodzą tzw. pieczątki motywacyjne z uśmiechniętym słoneczkiem, którymi dzieci cieszą się po wykonanym zadaniu. Podsumowując- szkoła wcale nie jest straszna 

Gratulujemy profesjonalizmu i życzymy dalszych szukcesów !!

                      

Film z pasowania na ucznia

Realizacja projektu: edukator.krakow.pl

Projekt i realizacja:

powered by: vertooCMS

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM