1. Garść ciekawych linków
2. Garść ciekawych linków
3. Garść ciekawych linków

Kochani, kącik biblioteczny powstał dla Was. Jest alternatywą dla stacjonarnej biblioteki szkolnej, której teraz nie możecie odwiedzić. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będę, razem z innymi pasjonatami książki i czytania, zamieszczać tu recenzje (straszliwie subiektywne!), ciekawe linki, informacje i inspirujące cytaty. Mam też nadzieję, że będziecie mnie informować, co chcielibyście znaleźć w tej zakładce i że z czasem będziemy „tworzyć” razem. Gorąco do tego zachęcam!

O mnie: jestem bibliotekarką i jestem z tego dumna. Książki, które polecam zawsze „testuję” na sobie, uwielbiam powieści dla młodego czytelnika (szczególnie te z przedziału 10-13 lat!). Czytam, słucham, oglądam, interesuję się. Będę Was zmuszać (!) do poznania twórczości Roalda Dahla (tego pana od Charliego w fabryce czekolady) i Davida Walliamsa (jego godnego następcy) oraz docenienia ilustracji tworzonych przez panów Tony’ego Rossa i Quentina Blake’a.

PO LEKTURY DO INTERNETU

Jeśli nie macie pomysłu, skąd wziąć lekturę do przeczytania na zajęcia, to podpowiadam. Korzystanie z zasobów na tych stronach jest bezpłatne (ale bądźcie czujni!).

Poza tymi źródłami istnieje jeszcze nieprzebrane bogactwo miejsc, w których możecie znaleźć książki. Bardzo dużo źródeł kusi bezpłatnymi okresami próbnymi (dwa tygodnie, miesiąc lub nawet dłużej). Niektóre wymagają rejestracji i podania numeru karty. Nie róbcie tego bez konsultacji z rodzicami.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie lektury uda Wam się znaleźć. To wina praw autorskich, o których kiedyś sobie powiemyAha! Oprócz lektur znajdziecie też wiele ciekawych książek, które warto przeczytać ot tak, dla przyjemności!

Udanych łowów i pasjonujących chwil z książką!