Jak chronić dziecko w epoce Facebooka ?

Eksperci zalecają rodzicom, aby zakładali swoim dzieciom konto na Facebooku jak najpóźniej. Kiedy jednak już to nastąpi, warto przestrzegać poniższych rad.

• Co jakiś czas przejrzyj profil dziecka, sprawdzając, czy nie ujawnia na nim poufnych informacji, takich jak adres domowy, nazwa szkoły, numer telefonu, zbyt osobiste zdjęcia lub filmy.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o nowych znajomych pojawiających się na jego liście kontaktów, szczególnie gdy ich nie znasz. Postaraj się wyjaśnić dziecku, dlaczego rozmowa o jego nowych znajomych jest ważna.
  • Sprawdź, jakie aplikacje i gry Twoje dziecko zainstalowało oraz zorientuj się, jakiego rodzaju informacje one gromadzą.
  • Porozmawiaj z dzieckiem na temat ustawień prywatności i upewnij się, że treści, które ujawnia, trafiają tylko do grona jego znajomych, nie stają się publiczne.
  • Pokaż dziecku, jak zablokować niechciane kontakty. Wyjaśnij, jak zgłosić moderatorowi niestosowne i obraźliwe posty.
  • Pokaż dziecku, jak przeglądać zdjęcia, na których zostało oznaczone oraz gdzie w ustawieniach można tę funkcję całkowicie zablokować.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o cyberprzemocy, jak ją rozpoznawać i jak jej unikać.
  • Naucz dziecko rozpoznawać fałszywe wiadomości i oferty, tworzone w celu generowania kliknięć oraz profile przeznaczone do zbierania lajków.
  • Używaj oprogramowania do monitorowania aktywności Twojego dziecka w mediach społecznościowych. CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Źródło: rodzicwie.pl