FOTORELACJA Z WYCIECZKI W GÓRY SOWIE

 

Najciekawszymi punktami wycieczki były kopalnie węgla w Nowej Rudzie oraz kompleks Osówka. Panowała tam atmosfera grozy, ponieważ podczas jej zwiedzania straszył nas „duch skarbnika”. Każdy z nas co jakiś czas oglądał się za siebie i wypatrywał ducha. W Osówce przyszło nam się zmierzyć z trasą ekstremalną. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów starą łodzią przewodnik wskazał nam drogę, którą mamy podążać. Trasa składała się z luźno leżących desek, częściowo zanurzonych w wodzie. Na suficie jednak był łańcuch, którym mogliśmy się poratować. Na trasie panował mrok, więc sami oświetlaliśmy sobie drogę latarkami z telefonów. Chociaż niektórzy z nas zmoczyli buty, to zwiedzanie się udało, a wspomnienia zostaną z nami na zawsze. Serdecznie polecam wycieczkę w te rejony Polski – są bardzo ciekawe i pełne tajemnic związanych z II wojną światową.

 

Madzia  

 

Na wycieczce najbardziej podobało mi się zwiedzanie podziemnego kompleksu Osówka, szczególnie moment, w którym płynęliśmy łódką. Ciekawą atrakcją było również zwiedzanie zamku Grodno.

 

Gabrysia

 

Najbardziej podobała mi się wycieczka do sklepu. Był oddalony o 4,5 km od ośrodka. Szlismy 1,5 godziny i nogi mi odpadały…. ale i tak było fajnie

 

Zmęczony

 

Na wycieczce panowała świetna atmosfera. Pomimo skręconej nogi wycieczkę wspominam bardzo dobrze. Wspólne rozmowy i gry w autokarze oraz w ogrodzie pensjonatu „Pod Przełęczą” wpłynęły na mój dobry humor.

 

Julka

 

Najlepsze było wyjście na Wielką Sowę, podczas którego panowała luźna atmosfera i można było porozmawiać. Następnie można było wejść na wieżę. Ogólnie wycieczkę oceniam 10/10.

 

Michał 

 

Co zapamiętam? Ładne widoki, świetny przewodnik w Nowej Rudzie, wszędzie kaski, ekstremalne wchodzenie na Wielką Sowę, kościół drewniany w Świdnicy – na bogato,  ekstremalne rejs łódką – 50 cm H2O o temperaturze 277 Kelwinów.

 

Mateusz

 

 

Zapraszamy na fotorelacje z wycieczki kl. 7a (SP) i 2a (Gim), która odbyła się w dniach 6 - 8 czerwca. 

FOTORELACJA CZ. 1

FOTORELACJA CZ. 2

Realizacja projektu: edukator.krakow.pl

Projekt i realizacja:

powered by: vertooCMS

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM