Bieg Niepodległości

 
Już 10 listopada nasza szkoła organizuje XX Sztafety Bieg Niepodległości, którego tradycja sięga roku 1995.  Bieg jest organizowany dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości i nadane jest mu imię naszego patrona.
Bieg jest podzielony na 8 zmian sztafetowych, a w każdej z nich jest około 15 uczniów (mamy asystę dwóch - trzech radiowozów i karetki pogotowia). Dla uczniów klas czwartych przygotowane są odcinki o dystansie 1 km.  Po każdej zmianie jego uczestnicy wsiadają do wynajętych autobusów, gdzie czeka na nich posiłek. Pierwsze 3 osoby biegną z flagami i jedzie z nami poczet sztandarowy szkoły. Składamy kwiaty w 6 miejscach (między innymi pod Krzyżem Katyńskim, na Wawelu w krypcie gdzie spoczywa Marszałek Józef Piłsudski, na Kopcu Piłsudskiego). W każdym z tych miejsc odczytywana jest krótka informacja historyczna, a na Kopcu odczytywany jest krótki apel - relacjonuje Joanna Szydłoswska (nauczyciel wychowawnia fizycznego w SP 149). 
 
Wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy do ucziału w biegu !! Uczniowie mogą zgłaszać się u nauczycieli wychowania fizycznego, a rodzice za pośrednictwem dziennika elektronicznego librus u Pani Agnieszki Rydzyńskiej. Termin zapisów upływa w piątek (20 października). Przed biegiem planowane jest spotkanie organizacyjne. Bieg planowany jest  10 listopada w godzinach 8.30 - 13.30. 
 

 
 
 
 

Realizacja projektu: edukator.krakow.pl

Projekt i realizacja:

powered by: vertooCMS

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM