akademiauwielbiam.pl

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za zgłoszenie do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Uwielbiam”. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat podstaw zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Materiały programu zawierają również treści związane z niemarnowaniem żywności, gotowaniem oraz rolą wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków. Program przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum.

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DO POBRANIA

Klikając na poniższy link pobierzecie Państwo komplet specjalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych składający się z dwóch scenariuszy lekcyjnych wraz z załącznikami, które pozwalają na przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć w ramach Programu. Materiały przygotowane zostały przez ekspertów (metodyka i dietetyka) w taki sposób, by zachęcić uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Materiały posiadają atrakcyjną, nowoczesną formę dopasowaną do wieku i zainteresowań młodzieży szkolnej.

AKADEMIA UWIELBIAM - MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Na przeprowadzenie lekcji zgodnie z pobranymi materiałami, a także na dodatkowe zgłoszenie do konkursu szkolnego mają Państwo czas do 31 stycznia 2019r.

ANKIETA PODSUMOWUJĄCA PROGRAM

Po przeprowadzeniu zajęć według załączonych scenariuszy prosimy wypełnić ANKIETĘ PODSUMOWUJĄCĄ PROGRAM. Każda szkoła biorąca udział w Programie, po wypełnieniu Ankiety podsumowującej otrzyma drogą mailową specjalny Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Programie. Ankieta znajduje się na stronie internetowej programu w zakładce „STREFA NAUCZYCIELA”.

KONKURSY I NAGRODY

Organizatorzy programu przewidzieli także dwa inspirujące konkursy – szkolny i indywidualny dla uczniów. Warto wziąć w nich udział i powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody!

Konkurs szkolny polega na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Na zwycięzców czekają warsztaty kulinarne, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dodatkowo, szkoła, która zgłosi największą liczbę prac otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł na dowolny cel.

Swoje przepisy uczniowie mogą zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczy przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu konkursu indywidualnego, przepis na dobrze zbilansowane danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie z klas VI-VIII szkoły podstawowej lub III klasy gimnazjum. Nie muszą być to uczniowie ze szkół, w których prowadzony jest program Akademia Uwielbiam. 10 zwycięzców otrzyma atrakcyjne nagrody w postaci nowoczesnych telefonów Xiaomi Redmi 6/32 GB. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 31 stycznia 2019r.

REGULAMIN

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem Programu oraz regulaminami Konkursów Szkolnego i Indywidualnego. Dodatkowe informacje, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.akademiauwielbiam.pl

KONTAKT

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt – poprzez zakładkę Kontakt na stronie www.akademiauwielbiam.pl.

Do Państwa dyspozycji pozostaje również:
Chrapla Magdalena
Koordynator Programu