Święto szkoły

Święto Szkoły 10 listopada niezwykle ważna data, bo tego dnia nie tylko świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również obchodzimy Święto Szkoły. Jak co roku podczas uroczystości w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli odbyło się ślubowanie, tym razem klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej. Reprezentanci klas w imieniu swoich kolegów ślubowali Ojczyźnie i Szkole sumienną i uczciwą pracę, czynne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym oraz wierność ideałom wychowanka szkoły. Po ceremonii ślubowania uczniowie stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani dyrektor Maria Kuzak w przemówieniu przypomniała jak ważny dla szkoły jest ten dzień, a następnie wyróżniła nagrodą Dyrektora Szkoły nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły. Z okazji Święta Szkoły, rocznicy odzyskania niepodległości oraz 150 rocznicy urodzin patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, pani Monika Płatek zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny „Historia w kawałku- Józef Piłsudski”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i jury miało „twardy orzech do zgryzienia”, aby wyłonić laureatów. Podczas uroczystej akademii pani dyrektor nagrodziła autorów najciekawszych prac. Uczniowie klas trzecich gimnazjum (3a,b) oraz czwartych szkoły podstawowej (4d, 4b) przy współudziale absolwentki Klaudii Ogonowskiej, przygotowali część artystyczną pt. „To jest Polska” . Przypomniane zostały ważne dla Polski daty oraz postaci, które to przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali długo wyczekiwane mundurki ;-)