Ile wiemy o naszym patronie ?

Ile wiemy o naszym patronie? Gdzie się urodził, kim był, gdzie został pochowany? Jakim był człowiekiem prywatnie? Czy lubił stawianie pasjansów? Dlaczego kochał poezję Słowackiego? Co kryje krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, co zaś granitowy grób na cmentarzu Rossa w Wilnie?
Na te i wiele innych pytań znają już odpowiedź uczniowie klasy 7a, którzy w dniu Święta Szkoły godnie ją reprezentowali podczas uroczystości szkolnych i Biegu Niepodległości. Finałem szkolnych obchodów był klasowy konkurs wiedzy o patronie, Marszałku Józefie Piłsudskim. Okazało się, że wiemy całkiem sporo. Poznaliśmy Go jako ucznia, żołnierza, dowódcę, twórcę I Kompanii Kadrowej, Naczelnika Państwa i Marszałka.

Anna Błaut (
wychowawca klasy 7a)